Byli sobie podróżnicy: Cabeza de Vaca - życie wśród Indian (12)

(Il était une fois... les explorateurs: Cabeza de Vaca)

serial animowany Francja 1997   od 7 lat
W skrócie:Dziś mali widzowie poznają Alvara Nuneza Cabeza de Vaki. Ten hiszpański konkwistador w latach 1528-36 uczestniczył w wyprawie na Florydę i do ujścia Missisipi, a w 1541 r. do Brazylii.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zaledwie kilka wieków temu Ziemia stanowiła dla swoich mieszkańców nieznaną i pełną tajemnic przestrzeń. Dzięki tej serii bez wychodzenia z domu młodzi widzowie mogą znaleźć się w wielu ciekawych zakątkach globu, przeżyć niesamowite przygody oraz poznać zwyczaje ludzi z różnych epok i kultur. To pasjonująca opowieść o wielkich odkryciach geograficznych i podróżnikach, którzy tych odkryć dokonali. Dowiemy się, kim byli m.in. Aleksander Wielki, Vasco da Gama, Amerigo Vespucci, Ferdynand Magellan czy David Livingstone, poznamy trasy ich wędrówek i tereny, które odkryli lub podbili.

W tym odcinku

W dzisiejszym odcinku mali widzowie poznają postać Alvara Nuneza Cabeza de Vaki. Ten hiszpański konkwistador, choć mniej sławny jak jego rodacy, był równie dzielny. W latach 1528-36 uczestniczył w wyprawie de Narváeza na Florydę i do ujścia Missisipi. Stąd ruszył sam i dotarł do Kalifornii. W 1541 kierował wyprawą, która przemierzyła Brazylię.