Była sobie Ziemia: Pracujące dzieci (20)
(Il était une fois... notre terre: Enfants au travail. Enfants soldats)
serial animowany Francja 2008
| W skrócie: | Strażnicy Ziemi słyszą o miejscach, gdzie nawet małe dzieci zmuszane są do pracy lub służby wojskowej. Mistrz opowiada o próbach przerwania procederu podejmowanych przez różne organizacje. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| sobota, 14 marca jutro |
9:40 | Polsat Film (z napisami) |
| niedziela, 15 marca pojutrze |
8:15 | Polsat Film (z napisami) |
Opis
Kolejna odsłona animacji edukacyjnych wymyślonych i zrealizowanych przez Alberta Brille. Zapoczątkowana w 1978 roku seria prezentuje ciekawe problemy w sposób przystępny dla młodych widzów. Tematem "Była sobie Ziemia" jest Błękitna Planeta, jej różnorodność, cechy charakterystyczne i czyhające na nią zagrożenia.
W tym odcinku
Strażnicy Ziemi dowiadują się o miejscach, gdzie nawet małe dzieci zmuszane są do pracy lub służby wojskowej. Mistrz opowiada o próbach przerwania tego procederu podejmowanych przez różne organizacje.
Zobacz także
- Była sobie Ziemia: Klimat: Zanieczyszczenie atmosfery (23) - serial animowany - sobota, 14 marca 7:05 i 2 późniejsze emisje
- Była sobie Ziemia: Zdrowie i edukacja (24) - serial animowany - sobota, 14 marca 7:40 i 1 późniejsza emisja
- Była sobie Ziemia: Klimat - skutki ocieplenia (17) - serial animowany - sobota, 14 marca 8:05
- Była sobie Ziemia: Nowoczesna technika (25) - serial animowany - sobota, 14 marca 8:15 i 1 późniejsza emisja
- Była sobie Ziemia: Recykling (18) - serial animowany - sobota, 14 marca 8:40
- Była sobie Ziemia: Co nas czeka jutro? (26) - serial animowany - sobota, 14 marca 8:50 i 1 późniejsza emisja
- Była sobie Ziemia: Pracujące kobiety (19) - serial animowany - sobota, 14 marca 9:10
- Była sobie Ziemia: Energia odnawialna (21) - serial animowany - niedziela, 15 marca 8:45
- Była sobie Ziemia: Dom i miasto (22) - serial animowany - niedziela, 15 marca 9:20 i 1 późniejsza emisja