Buffy, postrach wampirów (1)

Buffy, postrach wampirów

sezon 2 odc. 1

(Buffy the Vampire Slayer 2: When She Was Bad)

serial przygodowy USA 1997   od 12 lat
Występują:Sarah Michelle Gellar, Nicholas Brendon, Charisma Carpenter, Anthony Stewart Head
Reżyseria:Joss Whedon
W skrócie:Po powrocie z wakacji Buffy jest niemiła z powodu dręczących ją koszmarów. Demony odkopują szczątki Króla Wampirów. By przywrócić mu życie potrzebują krwi. Buffy musi ratować przyjaciół.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Bohaterką serialu jest nastoletnia Buffy - za dnia uczennica szkoły średniej, a nocą pogromczyni wampirów. Buffy chciałaby być po prostu zwykłą nastolatką - chodzi do szkoły i stara się zachowywać jak typowa uczennica. Jednak jej przeznaczeniem jest ratowanie świata przed wampirami. W nocy zamienia się w mistrzynię sztuk walki, patrolującą ulice Sunnydale, miasteczka położonego nad wrotami piekieł, u których zbierają się demony. Mentorem Buffy jest Rupert Giles, bibliotekarz szkolny i prawdziwy ekspert w dziedzinie złych mocy. Buffy wspiera też Angel, jej tajemniczy chłopak. Mimo, że Angel jest wampirem, to jednak zawsze jest po jej stronie. Kiedy Angel powraca z piekła ich związek staje się jeszcze bardziej skomplikowany.

W tym odcinku

Po powrocie z wakacji Buffy jest bardzo niemiła dla swoich przyjaciół. Bibliotekarz Giles tłumaczy, że jest to efekt dręczących ją koszmarów. Tymczasem demony odkopują szczątki Króla Wampirów i próbują przywrócić mu życie. By dopełnić rytuału, potrzebują krwi osób obecnych przy jego zgonie. Buffy musi ratować przyjaciół przed okrutną śmiercią...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także