Budowniczowie świata: Marian Rejewski
cykl reportaży Polska 2024
| W skrócie: | W tym odcinku przybliżona zostanie postać Mariana Rejewskiego - wybitnego polskiego matematyka i kryptologa, który w 1932 roku jako pierwszy złamał kod Enigmy, niemieckiego urządzenia szyfrującego. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| wtorek, 27 stycznia za 12 dni |
13:40 | TVP Nauka |
Opis
Serial dokumentalny, który przybliża osiągnięcia polskich inżynierów i wynalazców z czasów Wielkiej Emigracji oraz przełomu XIX i XX wieku. Projekt ma na celu edukację i popularyzację wiedzy - każdy odcinek poświęcony jest innej postaci. Kolejne epizody zostały ułożone chronologicznie zgodnie z datami urodzin prezentowanych bohaterów.
W tym odcinku przybliżona zostanie postać Mariana Rejewskiego - wybitnego polskiego matematyka i kryptologa, który w 1932 roku jako pierwszy rozszyfrował kod Enigmy, najważniejszego urządzenia szyfrującego wykorzystywanego przez nazistowskie Niemcy.
Zobacz także
- Budowniczowie świata: Ignacy Domeyko - cykl reportaży - dziś, 15 stycznia 19:55
- Budowniczowie świata: Jan Czochralski - cykl reportaży - piątek, 16 stycznia 18:10