Brytania (3/9)

Brytania (3/9)

(Britannia)

serial historyczny Wielka Brytania/USA 2017   dla dorosłych
Występują:David Morrissey, Kelly Reilly, Nikolaj Lie Kaas, Liana Cornell
Reżyseria:Susan Tully
W skrócie:Brutus chce wywołać bunt wśród legionistów. Gdy rebelia zostaje stłumiona, porzuca swoich towarzyszy. Pod nieobecność generała Aulusa prefekt Lucjusz próbuje utrzymać porządek w obozie Rzymian.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

43 rok n.e. Imperium Rzymskie pragnie podbić Wyspy Brytyjskie, które stanowią samo serce rozwoju kultury celtyckiej. Żeby powstrzymać nadciągającą armię wroga, córka króla Cantii, Kerra (Kelly Reilly), musi połączyć siły z królową Antedią (Zoë Wanamaker), swoją zagorzałą rywalką. Przed kobietami trudne zadanie. Muszą przeciwstawić się oddziałom pod wodzą generała Aulusa Plautiusa (David Morrissey). Rzymski strateg jest zdeterminowany podporządkować wyspy władzy Imperium. W obsadzie serialu znaleźli się m.in.: nominowana do Cezara Kelly Reilly oraz dwukrotny kandydat do BAFT-y David Morrissey. Zdjęcia do produkcji powstawały w Pradze.

W tym odcinku

Brutus chce wywołać bunt wśród legionistów, jednak atak ze strony króla Pellenora kładzie kres wznieconej przez niego rebelii. W tej sytuacji Brutus ucieka do lasu i porzuca swoich towarzyszy, którzy zostają wybici przez Celtów. Pod nieobecność generała Aulusa prefekt Lucjusz próbuje utrzymać porządek w obozie Rzymian. Sawyer napada na brutalnego strażnika, co daje Lucjuszowi okazję do stłumienia zamieszek i pokazu siły - dla przykładu karze więźnia, wypalając mu oczy. Po powrocie do obozu Brutus twierdzi, że jako jedyny uszedł z zasadzki. Jego opowieść budzi podejrzliwość Lucjusza. Cait widzi, jak Rzymianie okaleczają jej ojca, jednak nie może niczego zrobić. Przypadkowo spotyka Divisa, który chce zaatakować legion Aulusa. Dziewczyna zmusza go, by z pomocą magii odwrócił uwagę żołnierzy, podczas gdy ona wyprowadza Sawyera z obozu. Wkrótce do uciekinierów dołącza pozostawiony w tyle Divis. Przyznaje on, że nie mógł napaść na Aulusa, bo w jego oczach dostrzegł coś znacznie groźniejszego - demona Lokkę. Tymczasem król Pellenor bierze do niewoli Vitusa. Okazuje się, że Kerra kontaktowała się z Aulusem. Zdradzony Pellenor wtrąca córkę do więzienia i wysyła po druidów, którzy mają ją osadzić.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także