Broken

7.4/10 7.3/10
DRAMAT OBYCZAJOWY Wielka Brytania 2012   od 16 lat
Występują:Tim Roth, Rory Kinnear, Eloise Laurence, Robert Emms
Reżyseria:Rufus Norris
W skrócie:Londyn. Nastoletni chłopak zostaje oskarżony przez sąsiada o gwałt na córce. Niepokojąca opowieść o dorastaniu i szukaniu prawdy.
Brytyjski niezależny film roku: jedenastoltka żyje sobie spokojne wśród życzliwych ludzi - do czasu, kiedy będzie świadkiem aktu przemocy, który podważy jej wiarę w sens życia. Do refkleksji.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jedenastoletnia Skunk (Eloise Laurence) mieszka wraz z ojcem Archiem (Tim Roth) i bratem Jedem (Bill Milner) na przedmieściach Londynu. Na co dzień dorastającym bez matki rodzeństwem zajmuje się młoda opiekunka pochodząca z Polski, Kasia (Zana Marjanovic). Punktem zwrotnym w życiu dojrzewającej dziewczyny staje się seria dramatycznych wydarzeń, które mają miejsce w spokojnej z pozoru podmiejskiej dzielnicy. Mieszkający po sąsiedzku, porywczy Bob Oswald (Rory Kinnear), w brutalny sposób atakuje nastoletniego Ricka Buckleya (Robert Emms), z którym Skunk się przyjaźni. Mężczyzna, samotnie wychowujący trzy córki, oskarża chłopaka o gwałt na jednej z nich. Domniemana zbrodnia pociąga za sobą lawinę kłamstw, oskarżeń i przemocy, która sprawia, że wrażliwa Skunk musi na nowo poukładać swój system wartości... Niepokojąca opowieść o dorastaniu i poszukiwaniu prawdy o świecie powstała w oparciu o książkę Daniela Claya pod tym samym tytułem, którą krytycy określają jako współczesną wersję kultowego dzieła "Zabić drozda".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także