Brać czy nie brać: Dolny Śląsk (3)

Brać czy nie brać: Dolny Śląsk (3)

serial dokumentalny Polska 2015
W skrócie:Podczas wyprawy na Dolny Śląsk prowadzący odwiedzają Stabłowice, osiedle w zachodniej części Wrocławia. Ich podziw budzi kompleks ceglanych budynków z dawną kuźnią. Następnie ruszają na targowisko.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Łukasz Radwan i Michał Wójcik przemierzają Polskę, tropiąc ukryte skarby. Odwiedzają lokalne targowiska, prywatne mieszkania, fabryki, a nawet złomowiska. Szukając rzeczy o historycznej wartości, dysponują ustalonym budżetem. Na koniec zakupów spotykają się z ekspertami, którzy mają ocenić, czy dokonali trafnego wyboru. Specjaliści rozstrzygną również, który z prowadzących więcej zarobi na sprzedaży znalezionych przedmiotów.

W tym odcinku

Podczas wyprawy na Dolny Śląsk prowadzący odwiedzają m.in. Stabłowice, osiedle w zachodniej części Wrocławia. Ich podziw budzi kompleks ceglanych budynków z dawną kuźnią. Następnie ruszają na targowisko. Uwagę Michała przykuwają filiżanki, cytra czy średniowieczne tasaki. Z kolei Łukasz znajduje trąbkę, która podobno należała do słynnego jazzmana Tomasza Stańki. Gdy docierają do ostatniego celu podróży, natrafiają na plakaty Jakuba Erola. Niestety, nie stać ich na zakupy.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także