Boska Florence

6.9/10 6.8/10

(Florence Foster Jenkins)

FILM BIOGRAFICZNY Wielka Brytania 2016   od 12 lat
Występują:Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg, Rebecca Ferguson
Reżyseria:Stephen Frears
W skrócie:Florence Jenkins (Meryl Streep) jest miłośniczką wysokiej kultury i mecenasem sztuki. Postanawia wznowić swoje lekcje śpiewu. Mimo ewidentnego braku talentu zaczyna organizować własny koncert.
Dwudziesta nominacja do Oscara dla Meryl Streep za popisową rolę Florence Foster Jenkins - amerykańskiej dziedziczki fortuny, która mimo koszmarnych warunków głosowych chciała zostać operową diwą.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Florence Jenkins (Meryl Streep) jest miłośniczką wysokiej kultury i mecenasem sztuki. Ze swoich pieniędzy finansuje teatry, często odwiedza operę, występuje również jako aktorka. Na scenie oraz w życiu osobistym towarzyszy jej ukochany mąż, St. Clair Bayfield (Hugh Grant). Pewnego dnia Florence postanawia wznowić swoje lekcje śpiewu. Zatrudnia więc pianistę i kompozytora, Cosmé McMoona (Simon Helberg). Podczas zajęć zarówno nauczyciel, jak i mąż są zachwyceni jej głosem. Jedynie Cosmé zdaje się słyszeć, jak fatalną śpiewaczką w rzeczywistości jest Florence. Mimo to kobieta, która marzy o wielkiej karierze, zaczyna organizować własny koncert. To dopiero początek przygody...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)