Body/Ciało

Body/Ciało

6.5/10
DRAMAT OBYCZAJOWY Polska 2015   od 16 lat
Występują:Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Justyna Suwała, Ewa Dałkowska
Reżyseria:Małgorzata Szumowska
W skrócie:Umiera żona prokuratora Koprowicza. Chroniący się za maską cynizmu mężczyzna i jego cierpiąca na anoreksję córka na swój własny sposób doświadczają żałoby. W ich życiu pojawia się psychoterapeutka.
Obsypany nagrodami (Berlin, Gdynia i Orły)-najciekawszy polski film sezonu. Małgorzata Szumowska wnikliwie o prokuratorze, który po śmierci żony szuka utraconego kontaktu z dorosłą córką.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zgrywający cynika Janusz (Janusz Gajos) nie potrafi poradzić sobie ze śmiercią żony. Sytuację komplikuje dorastająca córka Olga (Justyna Suwała), która cierpi na anoreksję. Gdy stan dziewczyny po raz kolejny się pogarsza, Janusz decyduje się umieścić ją na oddziale psychiatrycznym. Olga trafia pod opiekę psychoterapeutki Anny (Maja Ostaszewska). Kobieta twierdzi, że potrafi nawiązywać kontakt ze zmarłymi, także z matką dziewczyny. Przepełnione empatią i mistycyzmem podejście Anny pomaga Januszowi i Oldze uporządkować swoje życie. Inteligentne kino, które porusza problem straty, cierpienia i drogi do pogodzenia. Obraz otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Odtwórca głównej roli, Janusz Gajos, został doceniony na swoją kreację na FPFF w Gdyni.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)