Blob - zabójca z kosmosu

Blob - zabójca z kosmosu

6.4/10

(The Blob)

HORROR USA 1958   od 12 lat
Występują:Aneta Corseaut, Steven McQueen, Earl Rowe, Olin Howland
Reżyseria:Irivin S. Yeaworth, Irvin S. Yeaworth Jr., Russell S. Doughten Jr.
W skrócie:Pensylwania, rok 1957. Nastoletni Steve (Steve McQueen) i Jane (Aneta Corsaut) są świadkami upadku meteorytu. Wkrótce przybyły z kosmosu potwór pożera wszystko dookoła i coraz bardziej się rozrasta.
Klasyka kina grozy z lat 50. XX wieku. Żarłoczna galareta z kosmosu atakuje mieszkańców cichego na amerykańskiej prowincji. Plus Steve McQueen sprzed "Siedmiu wspaniałych".
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pensylwania, rok 1957. Nastoletni Steve (Steve McQueen) i Jane (Aneta Corsaut) są świadkami upadku meteorytu. Chłopak udaje się na miejsce zdarzenia, gdzie spotyka starszego mężczyznę (Olin Howland), dźgającego kijem kosmiczną skałę. Wychodzi z niej galaretowate stworzenie, które przysysa się do ręki staruszka, zadając mu ból. Młodzi zabierają zaatakowanego do szpitala. Obcy pożera rękę pacjenta, więc doktor Hallen (Stephen Chase) podejmuje decyzję o amputacji. Blob jednak powiększa się zbyt szybko, pochłaniając także Hallena i pielęgniarkę. Nastolatkowie zawiadamiają policję, podczas gdy potwór z kosmosu pożera wszystko dookoła i coraz bardziej się rozrasta. Klasyczny horror klasy B, z osobliwymi efektami specjalnymi i główną rolą Steve McQueena, dla którego był to jeden z pierwszych występów na wielkim ekranie. W latach 60. i 70. aktor zagrał w takich produkcjach, jak "Bullitt" i "Papillon", zdobywając status gwiazdy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)