Blizna

Blizna

7.1/10 6.7/10
DRAMAT SPOŁECZNY Polska 1976   od 12 lat
Występują:Franciszek Pieczka, Jerzy Stuhr, Mariusz Dmochowski, Jan Skotnicki
Reżyseria:Krzysztof Kieślowski
W skrócie:Lata 60. Stefan Bednarz jest kierownikiem budowy zakładów w Olecku. Między mieszkańcami a robotnikami dochodzi do konfliktów...
Pierwsza kinowa fabuła Krzysztofa Kieślowskiego: dylematy - nie tylko ekologiczne - dyrektora jednej z wielkich budów socjalizmu. Plus nagrody w Gdańsku dla filmu i Franciszka Pieczki w roli głównej.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lata 60. XX wieku. Stefan Bednarz (Franciszek Pieczka) jest kierownikiem budowy zakładów chemicznych w Olecku. Tuż obok, lecz już w innym województwie, znajdują się nieużytki, które lepiej nadawałyby się do tego celu, jednak władze nie zezwoliły na ich zagospodarowanie. Mimo to Bednarz wierzy, że współtworzy miejsce, w którym ludzie znajdą pracę i będzie im się lepiej żyło. Niestety, między okolicznymi mieszkańcami a robotnikami coraz częściej dochodzi do konfliktów. W 1970 roku, należący do partii Bednarz, staje po stronie robotników. Nie udaje mu się obronić własnych racji i rozczarowany rezygnuje ze stanowiska. Wraca na Śląsk do żony i córki. Analiza problemów sprawowania władzy i ponoszenia konsekwencji ważkich decyzji.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)