Blisko, coraz bliżej: Wycieczka w niedzielę. Rok 1941 (15)

Blisko, coraz bliżej

odc. 15: Wycieczka w niedzielę. Rok 1941

serial obyczajowy Polska 1986   od 12 lat
Występują:Tomasz Zaliwski, Zbigniew Zaniewski, Czesław Stopka, Krzysztof Stroiński
Reżyseria:Zbigniew Chmielewski
W skrócie:Czerwiec 1941 roku. Zygmunt współpracuje z doktorem Kulickim w dostarczeniu specyfiku powodującego długotrwałą chorobę u Ślązaków, którzy nie chcą służyć w niemieckim wojsku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Śląsk, lata 1863-1945. Serial opowiada o losach rodziny Pasterników mieszkających we wsi Wielowice pod Pszczyną. Niedaleko od osady przebiega granica trzech zaborów. Głową rodziny jest Franciszek (Franciszek Pieczka). Mężczyzna jest prawdziwym patriarchą rodu - decyduje o przyszłości dzieci i podejmuje najważniejsze decyzje dotyczące rodziny.

W tym odcinku

Czerwiec 1941 roku. Stanik po operacji leży w szpitalu, opiekuje się nim Wisia. Rekonwalescent musi jednak opuścić lecznicę, gdyż Wehrmacht rozkazuje zwolnić łóżka dla rannych hitlerowców. Tymczasem Zygmunt współpracuje z doktorem Kulickim w dostarczeniu specyfiku powodującego długotrwałą chorobę u Ślązaków, którzy nie chcą służyć w niemieckim wojsku. Pomaga mu w tym Gustek. W upalną niedzielę Zygmunt, będąc z Wisią na wycieczce za miastem, widzi śmierć więźnia, który podjął próbę ucieczki z transportu jadącego do Oświęcimia. Hitlerowcy nakazują dwojgu młodym wykopać grób dla niedoszłego zbiega. Po powrocie do domu Wisia długo nie może dojść do siebie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także