Blisko, coraz bliżej: U Pasterników wesele. Rok 1926 (11)

Blisko, coraz bliżej

odc. 11: U Pasterników wesele. Rok 1926

7.5/10
serial obyczajowy Polska 1986   od 12 lat
Występują:Tadeusz Szaniecki, Lidia Bienias, Jan Frycz, Tomasz Zaliwski
Reżyseria:Zbigniew Chmielewski
W skrócie:Rok 1926. Po ukończeniu studiów w Krakowie Henryk wraca do Katowic. Znajduje pracę w biurze wojewody. Młody Pasternik przywozi ze sobą Wandę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 18 października
za 4 dni
11:45 TVP Historia

Opis

Śląsk, lata 1863-1945. Serial opowiada o losach rodziny Pasterników mieszkających we wsi Wielowice pod Pszczyną. Niedaleko od osady przebiega granica trzech zaborów. Głową rodziny jest Franciszek (Franciszek Pieczka). Mężczyzna jest prawdziwym patriarchą rodu - decyduje o przyszłości dzieci i podejmuje najważniejsze decyzje dotyczące rodziny.

W tym odcinku

Nadchodzi rok 1926. Po ukończeniu studiów w Krakowie Henryk wraca do rodzinnych Katowic. Tu znajduje pracę w biurze wojewody Michała Grażyńskiego. Młody Pasternik przywozi ze sobą Wandę - swą towarzyszkę życia, która zostaje bardzo serdecznie przyjęta przez pozostałą część rodziny. Pasternikowie z trudem wiążą koniec z końcem. Niestety, praca w kopalni, choć ciężka, nie przynosi wysokich dochodów. Najwięcej powodów do narzekań ma Robert. Jego zarobki ciągle maleją, a potrzeby rodziny rosną. Poprawę sytuacji może przynieść wstąpienie w szeregi volksbundu. Namawia go do tego Jerzy, namawia majster. Robert wciąż się waha.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także