Blaszany bohater (3-ost.)

Blaszany bohater (3-ost.)

(Tin Man)

FILM FANTASY USA 2007   od 12 lat
Występują:Zooey Deschanel, Alan Cumming, Neal McDonough, Kathleen Robertson
Reżyseria:Nick Willing
W skrócie:DG odnajduje wiadomość od matki i postanawia odnaleźć swojego ojca, Ahamo, by z jego pomocą odszukać szmaragd i powstrzymać plany Azkadelli. Zero wyjawia DG prawdziwe zamiary wiedźmy.
Nagrodzona Emmy telewizyjna adaptacja "Czarnoksiężnika z Oz" w wersji dla nieco starszych widzów.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 2 listopada
za 11 dni
9:35 CBS Europa

Opis

Kansas. W życiu kelnerki Dorothy Gale zwanej DG (Zooey Deschanel) nie dzieje się nic ciekawego. Pewnego dnia podczas burzy dziewczyna nieoczekiwanie trafia do zaczarowanej krainy O.Z., czyli Okręgu Zewnętrznego. Świat ten od lat jest nękany przez okrutną czarownicę Azkadellię (Kathleen Robertson), która pozbawiła władzy swoją matkę (Anna Galvin) i skompromitowała władcę (Richard Dreyfuss). DG zaczyna rozumieć, że tylko ona może ocalić mieszkańców O.Z. przed Azkadellią. Wraz ze swoimi przyjaciółmi: Glitchem (Alan Cumming), Rawem (Raoul Trujillo) i Wyattem Cainem (Neal McDonough) przeżyje wiele niezwykłych przygód. Scenariusz serialu oparto na motywach powieści "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" Lymana Franka Bauma.

DG odnajduje wiadomość od swojej matki i wraz z przyjaciółmi postanawia odnaleźć swojego ojca, Ahamo. Z jego pomocą zamierza odszukać szmaragd i powstrzymać plany Azkadelli. Wkrótce Cain, Raw i Glitch wpadają w pułapkę. Z opresji ratują ich niespodziewanie członkowie ruchu oporu, którym kieruje syn Caina, Jeb. Zero wyjawia DG prawdziwe zamiary wiedźmy, która chce pogrążyć Okręg Zewnętrzny w mroku na całą wieczność.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także