Blaszany bohater (1/3)

Blaszany bohater (1/3)

(Tin Man)

FILM FANTASY USA 2007   od 12 lat
Występują:Zooey Deschanel, Alan Cumming, Neal McDonough, Kathleen Robertson
Reżyseria:Nick Willing
W skrócie:DG dorabia jako kelnerka. Pewnego dnia, uciekając przed tajemniczymi mężczyznami, trafia do odległej krainy Okręgu Zewnętrznego.
Nagrodzona Emmy telewizyjna adaptacja "Czarnoksiężnika z Oz" w wersji dla nieco starszych widzów.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kansas. W życiu kelnerki Dorothy Gale zwanej DG (Zooey Deschanel) nie dzieje się nic ciekawego. Pewnego dnia podczas burzy dziewczyna nieoczekiwanie trafia do zaczarowanej krainy O.Z., czyli Okręgu Zewnętrznego. Świat ten od lat jest nękany przez okrutną czarownicę Azkadellię (Kathleen Robertson), która pozbawiła władzy swoją matkę (Anna Galvin) i skompromitowała władcę (Richard Dreyfuss). DG zaczyna rozumieć, że tylko ona może ocalić mieszkańców O.Z. przed Azkadellią. Wraz ze swoimi przyjaciółmi: Glitchem (Alan Cumming), Rawem (Raoul Trujillo) i Wyattem Cainem (Neal McDonough) przeżyje wiele niezwykłych przygód. Scenariusz serialu oparto na motywach powieści "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" Lymana Franka Bauma.

DG pracuje jako kelnerka w barze w Kansas. Pewnego dnia na jej drodze stają tajemniczy żołnierze w długich płaszczach, którzy pojawili się wraz z tornadem. Okazuje się, że zostali oni przysłani, aby zabić dziewczynę. DG wykorzystuje trąbę powietrzną i przenosi się do innego świata, Okręgu Zewnętrznego. Tam dowiaduje się o wiedźmie Azkadelli, która sieje terror wśród mieszkańców.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)