Blask

Blask

6.4/10 6.4/10

(Hikari)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja/Japonia 2017   od 12 lat
Występują:Masatoshi Nagase, Tatsuya Fuji, Kazuko Shirakawa, Ayame Misaki
Reżyseria:Naomi Kawase
W skrócie:Misako, zdolna audiodeskryptorka, przygotowuje opisowe wersje filmów. Pewnego dnia uznany operator krytykuje jej pracę. Okazuje się, że traci on wzrok. Pomiędzy nim a dziewczyną rodzi się uczucie.
Dziewczyna zajmująca się audiodeskrypcją poznaje tracącego wzrok operatora. Ich relacja przeradza się w płomiennie uczucie wzbogacające oboje.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 24 października
za 4 dni
15:25 ale kino+ (z napisami)
środa, 30 października
za 10 dni
11:25 ale kino+ (z napisami)

Opis

Misako (Ayame Misaki) to utalentowana audiodeskryptorka, której zadaniem jest przygotowywanie opisowych wersji filmów, które potem są czytane osobom niewidomym lub niedowidzącym. Pewnego dnia jeden z członków komisji zajmującej się akceptacją przygotowanych tekstów - uznany operator kamery Masaya Nakamori (Masatoshi Nagase) wyraża swój sceptycyzm w stosunku do pracy Misako. Z czasem wychodzi na jaw, że mężczyzna sukcesywnie traci wzrok. Pomiędzy dziewczyną a Masayą rodzi się uczucie. Film autorstwa wielokrotnie nagradzanej na międzynarodowych imprezach reżyserki i scenarzystki Naomi Kawase ("Futatsume no mado"), która ukazuje dwoje dorosłych ludzi uczących się żyć na nowo. Film został wyróżniony Nagrodą Jury Ekumenicznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)