x
Biała wizytówka: Ślub przed pałacem (5)

Biała wizytówka

odc. 5: Ślub przed pałacem

serial obyczajowy Polska 1986   od 12 lat
Występują:Grażyna Szapołowska, Jan Nowicki, Olgierd Łukaszewicz, Maria Gładkowska
Reżyseria:Filip Bajon
W skrócie:Bolek i Marisca biorą ślub. Przyjęcie weselne w ogrodach przerywa ulewa, ale książę Hans Heinrich nie wpuszcza gości do środka. W kopalniach von Teussów zaczynają się strajki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serialowa wersja znanego z kina "Magnata". Poznajemy losy rodziny von Teussów między 1900 a 1935 rokiem. Miejscem akcji jest głównie pałac książąt pszczyńskich, gdzie rezyduje ostatni wielki potomek rodu von Teussów. Książę Hans Friedrich ma trzech synów, z których każdy wybierze zupełnie odmienną drogę życiową. Film ma znakomicie nakreślone tło historyczne - panowanie cesarza Wilhelma II, I wojna światowa, narodziny Niepodległej Polski, powstania śląskie, aż po coraz bardziej burzliwy okres narastania fali faszyzmu.

W tym odcinku

Bolek i Marisca się pobierają. Przyjęcie weselne odbywa się w pałacowych ogrodach. Hans Heinrich ogląda z okna ceremonię, na którą zaproszony został nawet Heinberg. Dowiaduje się też od Zbierskiego, że Franzel współpracuje z Hitlerem. Kiedy ulewa przerywa zabawę, książę nie wpuszcza gości syna do pałacu. W kopalniach von Teussów rozpoczynają się strajki, na których czele staje także dyrektor Zbierski. Franzel oskarża Conrada o to, że zdradził on rządowi i społeczeństwu tajemnicę spółki. Majątkowi von Teussów grozi nieuchronna licytacja oraz zarząd przymusowy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)