x
Biała wizytówka (4)

Biała wizytówka

odc. 4

serial obyczajowy Polska 1986   od 12 lat
Występują:Grażyna Szapołowska, Jan Nowicki, Olgierd Łukaszewicz, Maria Gładkowska
Reżyseria:Filip Bajon
W skrócie:Książę odkrywa romans swojej żony i syna Bolka. Wybucha ogromny skandal.Przebywający w Niemczech Franzel dowiaduje się o całej sprawie podczas wiecu z udziałem Goebbelsa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serialowa wersja znanego z kina "Magnata". Poznajemy losy rodziny von Teussów między 1900 a 1935 rokiem. Miejscem akcji jest głównie pałac książąt pszczyńskich, gdzie rezyduje ostatni wielki potomek rodu von Teussów. Książę Hans Friedrich ma trzech synów, z których każdy wybierze zupełnie odmienną drogę życiową. Film ma znakomicie nakreślone tło historyczne - panowanie cesarza Wilhelma II, I wojna światowa, narodziny Niepodległej Polski, powstania śląskie, aż po coraz bardziej burzliwy okres narastania fali faszyzmu.

W tym odcinku

Franzel wraz z braćmi odwiedza górników, by złożyć im życzenia świąteczne. Gdy jadą już na górę, zostają zatrzymani przy windzie. Wściekły Franzel winę za ten incydent zrzuca na dyrektora Zbierskiego i wyrzuca go z pracy. Zgodnie z polityką Heinberga najstarszy z braci von Teuss decyduje się nawiązać współpracę ze stale rosnącymi w siłę faszystami. Po spotkaniu z ich przedstawicielami, Goschem i Klugem, zakłada spółkę Ruberg. W zamian za obietnicę opieki nad interesami von Teussów mężczyzna lokuje w niej kapitał rodziny, z którego może czerpać partia faszystowska. Książę odkrywa romans łączący jego żonę Marisce z synem Bolkiem. Wybucha potężny skandal, o którym pisze prasa. Przebywający w Niemczech Franzel dowiaduje się o wszystkim podczas wiecu z udziałem Goebbelsa. Jest zdruzgotany

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)