Biała księżniczka: Serca i umysły (2)

Biała księżniczka: Serca i umysły (2)

(The White Princess: Hearts and Minds)

serial historyczny USA 2017
Występują:Jodie Comer, Michelle Fairley, Essie Davis, Vincent Regan
Reżyseria:Jamie Payne
W skrócie:Król Henryk VII wyrusza w podróż, aby umocnić pozycję. Ciąża Lizzie dodatkowo komplikuje jej sytuację. Tymczasem matka młodej królowej, wbrew swojej woli, zostaje umieszczona w Pałacu Westminsterskim.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Anglia, 1485 rok. Ryszard III ginie w bitwie pod Bosworth. Z potyczki wychodzi zwycięsko Henryk VII z dynastii Tudorów (Jacob Collins-Levy). Decyduje się on ożenić z Elżbietą York (Jodie Comer), o której krążą pogłoski, że miała zostać żoną zmarłego przeciwnika. Władca liczy, że w ten sposób zjednoczy wycieńczone trwającą przez trzydzieści lat wojną domową społeczeństwo... Zachwycający stroną wizualną: scenografią, plenerami i kostiumami, serial o żądzy władzy, intrygach, miłości i zdradzie. Reżyser Jamie Payne jest również twórcą miniserialu "Biała królowa", którego bohaterką jest matka Elżbiety York, Elżbieta Woodville.

W tym odcinku

Król Henryk VII wyrusza w podróż po całym kraju, aby umocnić swoją pozycję jako nowego suwerena. Lojalność ciężarnej Lizzie zostaje wystawiona na próbę. Tymczasem matka młodej królowej, Elisabeth, wbrew swojej woli zostaje umieszczona w Pałacu Westminsterskim.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także

x