Benek

Benek

6.7/10 6.7/10
KOMEDIODRAMAT Polska 2007   od 12 lat
Występują:Marcin Tyrol, Mirosława Żak, Magdalena Popławska, Zbigniew Stryj
Reżyseria:Robert Gliński
W skrócie:Benek zostaje górnikiem, jak jego dziadek, ojciec i starszy brat. Po latach porzuca kopalnię. Zostaje potępiony przez rodzinę. Spirala kłopotów się nakręca. W jego życiu pojawia się Danka.
Wbrew śląskiej tradycji: młody mężczyzna porzuca pracę w kopalni - czy potrafi odnaleźć się w nowej, nie tylko dla siebie, sytuacji społecznej? Krzepiące.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 15 grudnia
jutro
1:25 CANAL+ (z napisami)
piątek, 15 grudnia
jutro
2:25 CANAL+ 1 (z napisami)
sobota, 16 grudnia
pojutrze
3:30 CANAL+ Family (z napisami)
czwartek, 21 grudnia
za 7 dni
9:35 CANAL+ Family (z napisami)
piątek, 22 grudnia
za 8 dni
4:00 CANAL+ Discovery (z napisami)
sobota, 23 grudnia
za 9 dni
6:00 CANAL+ Film (z napisami)
środa, 27 grudnia
za 13 dni
6:25 CANAL+ Film (z napisami)

Opis

Tuż po wejściu w dorosłość Benek Kacik (Marcin Tyrol) zostaje górnikiem, zupełnie jak jego dziadek, ojciec i starszy brat Eryk (Zbigniew Stryj). Przez kolejną dekadę życie mężczyzny toczy się według ustalonego rytmu "praca, dom, sen". Po tym czasie postanawia on jednak coś zmienić i w tajemnicy przed matką (Krystyna Rutkowska-Ulewicz) porzuca pracę w kopalni. Za tę decyzję zostaje potępiony przez rodzinę. Gdy kończą mu się pieniądze z odprawy i nie może znaleźć nowej pracy zaczyna działać desperacko. Próbuje sił jako rzeźnik i męska prostytutka. Spirala kłopotów wciąż się jednak nakręca. W ostatniej chwili w życiu byłego górnika pojawia się Danka (Mirosława Żak), dzięki której znajduje motywację do dalszej walki. Film wyreżyserował Robert Gliński, wcześniej odpowiedzialny za takie produkcje, jak "Cześć, Tereska" i "Świnki".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)