Belle Epoque (4/10)

Belle Epoque (4/10)

4.3/10
serial kryminalny Polska 2017   od 12 lat
Występują:Paweł Małaszyński, Eryk Lubos, Anna Próchniak, Magdalena Cielecka
Reżyseria:Michał Gazda
W skrócie:W willowej dzielnicy zostają zamordowani major Ludwik Hartmann i jego żona. Córki ofiar schroniły się u sąsiadów. Policja wskazuje na motyw rabunkowy. Podczas przesłuchań pojawia się nowy trop.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 2 października
za 8 dni
10:35 Metro TV
piątek, 5 października
za 11 dni
13:30 Metro TV

Opis

Kraków, 1908 rok. Wszyscy oddychają z ulgą po czasach wojny. Życie towarzyskie kwitnie, jego esencją są bale, spotkania towarzyskie, ale też romanse i skandale obyczajowe. Tymczasem w zaułkach oraz na przedmieściach Krakowa dochodzi do wstrząsających zbrodni. Jedną z ofiar mordercy jest Aleksandra Edigey-Korycka, matka Jana (Paweł Małaszyński). Dowiedziawszy się o wszystkim, mężczyzna natychmiast wraca do rodzinnego miasta. Intuicja podpowiada mu, że motywem zabójstwa nie był wyłącznie rabunek. Podczas prywatnego śledztwa wspiera go przyjaciel, Henryk Skarżyński (Eryk Lubos), a także jego młodsza siostra, Weronika (Anna Próchniak). Jan musi ponadto zmierzyć się z własną przeszłością. Chodzi o tragiczne wydarzenie, przez które rozstał się z Konstancją (Magdalena Cielecka). Został oskarżony o zamordowanie brata ukochanej i musiał uciekać z Krakowa. Teraz próbuje odzyskać dobre imię.

W tym odcinku

W willowej dzielnicy Krakowa zostają zamordowani Ludwik Hartmann, major 13. Pułku Piechoty Armii CK, oraz jego żona. Szczęśliwie z domu udaje się uciec ich córkom; znajdują one schronienie u sąsiadów. Policja wskazuje na motyw rabunkowy. Dopiero podczas przesłuchań odkrywa nowy trop. Jan rozmawia z przełożonym jednostki Hartmanna. Wówczas podejrzenie pada na wszystkich żołnierzy, którzy służyli w jego pododdziale. Co więcej, zeznania jednej z córek zamordowanego zaczynają być niespójne. Edigey-Korycki przekazuje Henrykowi informacje uzyskane od tajemniczego antykwariusza (Robert Gonera). Okazuje się, że pistolety użyte podczas pojedynku mogły zostać uszkodzone. Skarżyński chce wykonać badanie balistyczne. Kiedy Jan mówi Konstancji o swoich podejrzeniach, kobieta niespodziewanie wpada w gniew.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także