Belcanto

Belcanto

4.8/10
KOMEDIODRAMAT Polska 2010   od 12 lat
Występują:Cezary Pazura, Magdalena Różczka, Piotr Gąsowski, Agnieszka Wosińska
Reżyseria:Ryszard Maciej Nyczka
W skrócie:Rok 1966. Tenor Mariusz Marzęda popada w konflikt z nową sąsiadką Katarzyną. Z dnia na dzień szanowany artysta traci pracę, pieniądze i uznanie.
Kino niezależne, pełne gwiazd głównego nurtu: w latach 60. prowincjonalny tenor popada w konflikt ze społecznością miasteczka, z którego chce go ratować stacjonujący tam generał Armii Radzieckiej.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pomorze Zachodnie, rok 1966. Śpiewak operowy, Mariusz Marzęda (Cezary Pazura), występuje w tragikomedii "Belcanto" na scenie Teatru Muzycznego w Szczecinie. Ma komfortowe mieszkanie, samochód i kota. Artysta chętnie śpiewa na akademiach organizowanych przez władze, podczas uroczystości kościelnych oraz na wieczorkach dancingowych w miejscowym domu kultury. Na jego bogaty repertuar składają się m.in.: pieśni legionowe, radzieckie czy rycerskie, przyśpiewki lwowskie oraz tradycyjne utwory żydowskie. Spokojne życie lubianego tenora zmienia się, gdy do mieszkania obok wprowadza się młoda i atrakcyjna Katarzyna Pietrusińska (Magdalena Różczka). Początkowa przyjaźń między sąsiadami przeradza się w fatalne zauroczenie i otwarty konflikt. W rezultacie świat Mariusza wali się w gruzy. Z dnia na dzień traci on pracę, pieniądze i uznanie. Z tarapatów ratuje go generał-major Jurij Ogórcow (Piotr Gąsowski), dowódca radzieckich wojsk stacjonujących w okolicy. Rosjanin, wielbiciel muzyki i dobrych trunków, tak samo jak Marzęda jest zdania, że kobiety są zdradliwe i przebiegłe...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)