x

Bajki naszych rodziców: Tajemnica szyfru Marabuta: Jak na to wpadłeś, Kajetanie? (10)

serial animowany Polska 1976   b.o.
Reżyseria:Maciej Wojtyszko
W skrócie:Detektywom udaje się ostatecznie rozwiązać zagadkę szyfru Marabuta. Także inne tajemnice, dotyczące m.in. kameleona Super, zostają wyjaśnione.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zostaje porwany reżyser filmowy Gluś. Śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia prowadzi dwoje słynnych detektywów - pies Kajetan Chrumps i kot Makawity. Niestety, dochodzenie nie przynosi rezultatów. Na szczęście zaginiony wraca i przyprowadza ze sobą Tarapata z dziećmi. Okazuje się, że Tarapat ma duże problemy - musi uciekać przed kameleonem Super, który jest w stanie przybrać każdą postać. To jednak nie koniec niezwykłych wydarzeń - wkrótce z poszukiwań Glusia wraca Bromba. Uporządkowana i opanowana miernicza bardzo się zmieniła - stała się porywcza i twierdzi, że Tarapaty są nosicielami zarazków. Na domiar złego para zakochanych - Malwinka i poeta Fikander zaczynają się kłócić i po raz pierwszy rozstają się.

W tym odcinku

Po zdemaskowaniu podstępnego kameleona i jego tragicznej śmierci w rzece wiele spraw wydaje się łatwiejszych do rozwikłania. Dzięki temu dwóm dzielnym detektywom udaje się ostatecznie rozwiązać zagadkę szyfru Marabuta. Także inne sprawy dotyczące między innymi kameleona Super oraz tajemnicze wydarzenia dotykające bezpośrednio Glusia oraz Tarapatów zostają wreszcie wyjaśnione.