Bajki naszych rodziców: Mały pingwin Pik-Pok: Wizyta w zoo (7)

serial animowany Polska 1989   b.o.
W skrócie:Pik-Pok trafia do zoo, gdzie poznaje pingwina Nicponia, wielkiego rozrabiakę. Nicpoń namawia do zabawy hipopotama. Porywają strusie jajo i zaczynają grać nim w piłkę. Struś szuka zguby.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zabawne przygody sympatycznego i niezwykle pomysłowego pingwinka Pik-Poka, który marzy o podróżowaniu. Ponieważ nie lubi siedzieć w miejscu, opuszcza Wyspę Śnieżnych Burz i udaje się na wycieczki, podczas których poznaje nie tylko świat, ale i ciekawe osoby. Każda z podróży dostarcza Pik-Pokowi niezapomnianych wrażeń, które nie pozwalają mu się nudzić. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki Adama Bahdaja.

W tym odcinku

Pik-Pok trafia do zoo, gdzie poznaje innego pingwina - Nicponia - największego rozrabiakę w ogrodzie. Szybko dochodzi miedzy nimi do kłótni. Nicpoń namawia do zabawy hipopotama Dąsia, z którym porywa strusie jajo i zaczyna grać nim w piłkę. Zrozpaczona strusia mama długo szuka zguby. Dzięki pomocy Pik-Poka udaje się odnaleźć jajo, a Nicpoń za swój niegodny pingwina postępek zostaje ukarany. Nie dostaje pysznego deseru.