Atak na dzielnicę

5.6/10 6.6/10

(Attack the Block)

KOMEDIA SF Francja/Wielka Brytania/USA 2011   dla dorosłych
Występują:Jodie Whittaker, John Boyega, Alex Esmail, Franz Drameh
Reżyseria:Joe Cornish
W skrócie:Londyn. Z kosmicznego obiektu wydostaje się monstrum. Członkowie gangu młodocianych przestępców zabijają potwora, ale zjawiają się kolejni.
Pytanie o poczucie patriotyzmu: tylko chłopcom z młodzieżowego gangu chce się bronić swojej dzielnicy przed kosmiczną inwazją. Zręczne i przewrotne.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Południowy Londyn. W okolicy działa szajka młodocianych przestępców, dowodzona przez Mosesa (John Boyega). Do jego grupy należą Pest (Alex Esmail), Dennis (Franz Drameh), Jerome (Leeon Jones) i Biggz (Simon Howard). Pewnego dnia nastolatkowie stają się świadkiem niezwykłego zdarzenia. Na ulicę niespodziewanie spada pozaziemski obiekt, z którego wydostaje się przerażające monstrum. Członkowie gangu zabijają istotę. Niebawem w mieście zjawiają się kolejni kosmiczni najeźdźcy. Grupa młodych złodziejaszków postanawia stawić czoło inwazji. Przyjaciele rozpoczynają walkę z krwiożerczymi przybyszami atakującymi mieszkańców. Film producentów "Wysypu żywych trupów". Debiutujący reżyser i scenarzysta Joe Cornish zdobył nominację m.in. do nagrody BAFTA.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)