Asterix i wikingowie

Asterix i wikingowie

7.0/10

(Astérix et les Vikings)

FILM ANIMOWANY Francja/Dania 2006   od 7 lat
Reżyseria:Stefan Fjeldmark, Jesper Moller
W skrócie:Kolejne przygody Asteriksa i Obeliksa. Wikingowie wierzą, że strach dodaje skrzydeł. Muszą nauczyć się latać i stać się niewidzialnymi.
Powrót - po 12 latach przerwy - do animowanych opowieści o dzielnym galijskim wojowniku: tym razem w starciu z wikingami, którzy uprowadzili siostrzeńca wodza.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 17 grudnia
za 5 dni
16:45 FilmBox Family
piątek, 22 grudnia
za 10 dni
5:15 FilmBox Extra HD
niedziela, 24 grudnia
za 12 dni
9:15 Kino TV (d. Filmbox)
poniedziałek, 25 grudnia
za 13 dni
11:20 FilmBox Family

Opis

Waleczni wikingowie wsławiają się wśród okolicznych plemion jako niezwykle okrutni i bitni wojownicy. Z czasem zła sława zaczęła wyprzedzać rabusiów tak skutecznie, że gdzie się nie pojawili, zastawali jedynie opuszczone domostwa. Zawiedzeni wikingowie zwracają się o pomoc do czarownika Kryptografa. Wróżbita objaśnia im, że to strach przed najeźdźcami dodaje ludziom skrzydeł i czyni nieuchwytnymi. Niezbyt rozgarnięty wódz barbarzyńców dochodzi do wniosku, że aby poznać tajniki trudnej sztuki latania, musi pojmać największego tchórza w okolicy. W tym samym czasie do osady Galów przybywa bratanek wodza, zniewieściały Trendix. Młodzieniec nudzi się życiem na prowincji i jak najszybciej chce wrócić do domu. Lekkomyślnie sam wyprawia się w podróż i w lesie wpada w ręce wikingów. Uprowadzonemu chłopakowi z pomocą śpieszą dzielni Asterix i Obelix. Przyjaciele mają niewiele czasu, gdyż zniecierpliwieni wikingowie liczą, że zakładnik zaprezentuje im wkrótce swoje umiejętności...

Twórcy (pokaż wszystkich)