Asterix Gal

6.6/10

(Asterix le Gaulois)

FILM ANIMOWANY Belgia/Francja 1967   od 7 lat
Reżyseria:Ray Goossens
W skrócie:Perypetie bohaterów znanych z francuskiej serii komiksowej René Goscinnego i Alberta Uderzo. Pierwszy zeszyt został wydany w 1961 roku.
Pierwsza z cyklu ekranizacji komiksu Goscinny'ego i Uderzo o francuskim superbohaterze, który śmiał się przeciwstawić potędze Rzymu. Zważywszy na renomę bohatera i jego pokaźną filmotekę, zarówno rysunkową, jak i aktorską - klasyk.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jest rok 50 p.n.e., prawie całą Galię okupują Rzymianie. Opór stawia jeszcze tylko jedna wioska, której mieszkańcy dysponują nadludzką siłą. Jej źródłem jest magiczny wywar sporządzany przez druida Panoramiksa. Juliusz Cezar wysyła szpiega, który ma podejrzeć sposób przygotowania i składniki czarodziejskiego napoju. Ten jednak zostaje szybko zdemaskowany - przed śmiercią ratuje go tylko szybka ucieczka. Wkrótce Panoramix trafia do rzymskiej niewoli, gdzie zostaje zmuszony do sporządzenia swojego magicznego wywaru. Sprytny starzec zmienia jednak nieznacznie formułę, w wyniku czego wszystkim Rzymianom, którzy skosztowali jego napoju, w ciągu kilku minut wyrastają półtorametrowej długości włosy. Na ratunek uwięzionemu przyjacielowi wyruszają Asterix i Obelix.

Twórcy (pokaż wszystkich)