Archiwalne finały Pucharu UEFA: Valencia - Olympique Marsylia (2004) (7)

Archiwalne finały Pucharu UEFA: Valencia - Olympique Marsylia (2004) (7)

magazyn piłkarski
W skrócie:Stadion Ullevi był areną finału Pucharu UEFA w sezonie 2003/2004. Przed tym spotkaniem w lepszej formie była Valencia, która mogła pochwalić się serią 14 meczów bez porażki w różnych rozgrywkach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Program, w którym prezentowane są w skrócie finały Pucharu UEFA, od czasu kiedy w 1998 roku finałowy dwumecz zastąpiło jedno spotkanie, aż do przekształcenia rozgrywek od sezonu 2008/09 w Ligę Europy. W tym czasie rozgrywki zmieniały powoli formę. Od sezonu 1999/2000 do rywalizacji dołączały drużyny, które w fazie grupowej Ligi Mistrzów zajęły trzecie miejsca. W sezonie 2004/05 nastąpiła zmiana systemu pucharowego na system grupowo-pucharowy. Odbywały się eliminacje i pierwsza runda w systemie dwumeczów. W drugiej rundzie drużyny były dzielone na pięciozespołowe grupy, ale grały ze sobą tylko jeden mecz. Do trzeciej rundy awansowały 24 zespoły, do których dołączało osiem ekip z trzecich miejsc fazy grupowej LM. Od trzeciej rundy obowiązywał system dwumeczów, aż do finału rozgrywanego od 1998 roku jako jedno spotkanie.

Stadion Ullevi w Gothenburgu był areną finału Pucharu UEFA w sezonie 2003/2004. Przed tym spotkaniem w lepszej formie znajdowała się Valencia, która mogła pochwalić się serią czternastu meczów bez porażki w różnych rozgrywkach. Olympique Marsylia natomiast przegrał cztery z pięciu ostatnich starć w Ligue 1, a morale w zespole nie było najwyższe. Przebieg gry potwierdził różnice w dyspozycji obu ekip.

Zobacz także