Archiwalne finały Pucharu UEFA: Szachtar Donieck - Werder Brema (2009) (12)

Archiwalne finały Pucharu UEFA: Szachtar Donieck - Werder Brema (2009) (12)

magazyn piłkarski
W skrócie:Szachtar Donieck w drodze do meczu w Stambule wyeliminował m.in. Dynamo Kijów, a także Olympique Marsylia i CSKA Moskwa. Werder Brema natomiast pokonał np. HSV, Udinese Calcio i AS Saint-Etienne.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Program, w którym prezentowane są w skrócie finały Pucharu UEFA, od czasu kiedy w 1998 roku finałowy dwumecz zastąpiło jedno spotkanie, aż do przekształcenia rozgrywek od sezonu 2008/09 w Ligę Europy. W tym czasie rozgrywki zmieniały powoli formę. Od sezonu 1999/2000 do rywalizacji dołączały drużyny, które w fazie grupowej Ligi Mistrzów zajęły trzecie miejsca. W sezonie 2004/05 nastąpiła zmiana systemu pucharowego na system grupowo-pucharowy. Odbywały się eliminacje i pierwsza runda w systemie dwumeczów. W drugiej rundzie drużyny były dzielone na pięciozespołowe grupy, ale grały ze sobą tylko jeden mecz. Do trzeciej rundy awansowały 24 zespoły, do których dołączało osiem ekip z trzecich miejsc fazy grupowej LM. Od trzeciej rundy obowiązywał system dwumeczów, aż do finału rozgrywanego od 1998 roku jako jedno spotkanie.

Najciekawsze fragmenty spotkania z 20 maja 2009 roku, które było ostatnim finałem Pucharu UEFA. Od następnego sezonu rozgrywki te zmieniły bowiem nazwę na Ligę Europy. Szachtar Donieck w drodze do meczu w Stambule wyeliminował m.in. inną ukraińską drużynę, Dynamo Kijów, a także Olympique Marsylia i CSKA Moskwa. Werder Brema natomiast pokonał np. HSV, Udinese Calcio i AS Saint-Etienne.

Zobacz także