Archiwalne finały Pucharu UEFA: Galatasaray Stambuł - Arsenal Londyn (2000) (3)

Archiwalne finały Pucharu UEFA: Galatasaray Stambuł - Arsenal Londyn (2000) (3)

magazyn piłkarski
W skrócie:17 maja 2000 roku w Kopenhadze naprzeciw siebie stanęły drużyny Galatasaray i Arsenalu. Zespół z Turcji w drodze do finału Pucharu UEFA pokonał m.in. inny angielski klub, Leeds United.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Program, w którym prezentowane są w skrócie finały Pucharu UEFA, od czasu kiedy w 1998 roku finałowy dwumecz zastąpiło jedno spotkanie, aż do przekształcenia rozgrywek od sezonu 2008/09 w Ligę Europy. W tym czasie rozgrywki zmieniały powoli formę. Od sezonu 1999/2000 do rywalizacji dołączały drużyny, które w fazie grupowej Ligi Mistrzów zajęły trzecie miejsca. W sezonie 2004/05 nastąpiła zmiana systemu pucharowego na system grupowo-pucharowy. Odbywały się eliminacje i pierwsza runda w systemie dwumeczów. W drugiej rundzie drużyny były dzielone na pięciozespołowe grupy, ale grały ze sobą tylko jeden mecz. Do trzeciej rundy awansowały 24 zespoły, do których dołączało osiem ekip z trzecich miejsc fazy grupowej LM. Od trzeciej rundy obowiązywał system dwumeczów, aż do finału rozgrywanego od 1998 roku jako jedno spotkanie.

17 maja 2000 roku w Kopenhadze naprzeciw siebie stanęły drużyny Galatasaray i Arsenalu. Zespół z Turcji w drodze do finału Pucharu UEFA pokonał m.in. inny angielski klub, Leeds United, oraz RCD Mallorcę i Borussię Dortmund. Kanonierzy okazali się lepsi od Deportivo La Coruna, Werderu Brema i RC Lens.

Zobacz także