Archiwalne finały Pucharu UEFA: FC Porto - Celtic Glasgow (2003) (6)

Archiwalne finały Pucharu UEFA: FC Porto - Celtic Glasgow (2003) (6)

magazyn piłkarski
W skrócie:W 2003 roku mecz decydujący o zdobyciu Pucharu UEFA odbył się w Sewilli. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Celticu z Henrikiem Larssonem w składzie oraz FC Porto, którym kierował Jose Mourinho.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 31 października
dziś
19:30 Polsat Sport Premium 1 (powtórka) (z napisami)

Opis

Program, w którym prezentowane są w skrócie finały Pucharu UEFA, od czasu kiedy w 1998 roku finałowy dwumecz zastąpiło jedno spotkanie, aż do przekształcenia rozgrywek od sezonu 2008/09 w Ligę Europy. W tym czasie rozgrywki zmieniały powoli formę. Od sezonu 1999/2000 do rywalizacji dołączały drużyny, które w fazie grupowej Ligi Mistrzów zajęły trzecie miejsca. W sezonie 2004/05 nastąpiła zmiana systemu pucharowego na system grupowo-pucharowy. Odbywały się eliminacje i pierwsza runda w systemie dwumeczów. W drugiej rundzie drużyny były dzielone na pięciozespołowe grupy, ale grały ze sobą tylko jeden mecz. Do trzeciej rundy awansowały 24 zespoły, do których dołączało osiem ekip z trzecich miejsc fazy grupowej LM. Od trzeciej rundy obowiązywał system dwumeczów, aż do finału rozgrywanego od 1998 roku jako jedno spotkanie.

W 2003 roku mecz decydujący o zdobyciu Pucharu UEFA odbył się w Sewilli. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Celticu z Henrikiem Larssonem w składzie oraz FC Porto, którym kierowała wschodząca gwiazda trenerska, Jose Mourinho. W pierwszej jedenastce Smoków znaleźli się wówczas tacy piłkarze jak Ricardo Carvalho, Costinha, Maniche, Deco czy Paulo Ferreira, o których wkrótce miał usłyszeć cały piłkarski świat...

Zobacz także