Apokalipsa: I wojna światowa (2)

Apokalipsa: I wojna światowa (2)

(Apocalypse: La 1ere Guerre mondiale: Fear)

serial dokumentalny Francja 2014   od 12 lat
W skrócie:Bitwa pod Tannenbergiem to jedno z najważniejszych wydarzeń I wojny światowej. Wkroczenie Rosjan do Prus zmusiło Niemców do ucieczki, lecz ostatecznie wojska Hindenburga odniosły zwycięstwo.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kulisy wybuchu i przebiegu I wojny światowej. Program przedstawia działania zbrojne na mniej znanych odcinkach frontu - w Rosji, Serbii, Turcji, Palestynie oraz na arabskiej pustyni. Omówione zostały również skutki wojny, które wpłynęły na dalsze losy Europy. Opowieść wzbogacają listy i dzienniki pisane w trakcie wojny, a także rzadkie wówczas amatorskie zdjęcia. Do produkcji programu wykorzystano ponad 500 godzin archiwalnych nagrań. Serial został stworzony m.in. przez Isabelle Clarke i Daniela Costelle'a, twórców "Apokalipsy: II wojny światowej" zaprezentowanej w 170 krajach na świecie.

W tym odcinku

Trwająca od 17 sierpnia do 2 września 1914 roku bitwa pod Tannenbergiem to jedno z najistotniejszych wydarzeń I wojny światowej. Wkroczenie Rosjan do Prus zmusiło Niemców do ucieczki. Ostatecznie jednak to wojska generała Hindenburga odniosły zwycięstwo.