Anna i wampir

Anna i wampir

6.3/10
FILM KRYMINALNY Polska 1981   od 16 lat
Występują:Wirgiliusz Gryń, Leon Niemczyk, Joanna Kasperska, Mirosław Krawczyk
Reżyseria:Janusz Kidawa
W skrócie:Na Śląsku grasuje zabójca kobiet. Grupa operacyjna pod dowództwem kapitana Jaksy (Wirgiliusz Gryń) usiłuje ustalić motywy i charakterystykę zbrodniarza.
Śląska milicja na tropie mordercy kobiet: sprawa bardzo głośna w latach 70. XX wieku, mająca swój aspekt polityczny. Na faktach - sucho, lecz nie bez emocji.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Na Śląsku grasuje seryjny zabójca kobiet zwany "wampirem z Zagłębia". Specjalna grupa operacyjna o kryptonimie "Anna" (od imienia pierwszej ofiary) pod dowództwem kapitana Andrzeja Jaksy (Wirgiliusz Gryń) usiłuje ustalić motywy zbrodni i charakterystykę psychofizyczną zbrodniarza. Śledztwo przeciąga się, a wśród miejscowej ludności panuje psychoza strachu. Efekty przynosi dopiero zastosowanie komputerowej analizy danych. Na podstawie żmudnie zebranych 465 cech domniemanego mordercy zostaje sporządzony jego portret. Spośród wielu wybranych przez komputer nazwisk na czwartym miejscu znajduje się Zdzisław Marchwicki, człowiek obracający się w podejrzanym środowisku. Aresztowano go dopiero po dwóch latach od dokonania ostatniego zabójstwa... Jak podkreślał sam reżyser, tematem filmu nie jest sam przestępca, lecz tropiący go ludzie. Kolejne fazy śledztwa zostały ukazane w sposób szczegółowy, wręcz dokumentalny sposób, dzięki czemu z dużą wyrazistością przedstawiono również realia społeczno-obyczajowe lat 60. i 70.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)