Animama: 14 bajek z królestwa Lailonii: Jak Gyom został starszym panem

serial animowany Polska 1999   od 12 lat
Reżyseria:Łukasz Słuszkiewicz
W skrócie:Gyom uważa, że dobre posady otrzymują starsi panowie. Postanawia zmienić wygląd. Zapuszcza brodę, robi zakupy. Ktoś kradnie mu rekwizyty.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Cykl animacji opartych na utworach Leszka Kołakowskiego. Młody widz uczy się dzięki nim patrzeć nas świat z różnych punktów widzenia. Adaptacje zdobyły 31 nagród i wyróżnień na festiwalach międzynarodowych oraz krajowych.

W tym odcinku

Młody sprzedawca lodów, Gyom, mieszka wraz z żoną Mek-Mek w Lailonii, w mieście Batum. Ponieważ uważa, że dobre posady otrzymują tylko starsi panowie, postanawia zmienić swój wygląd. Zapuszcza brodę, kupuje melonik, okulary, parasol i kalosze. Dzięki temu dostaje pracę w hotelu jako "wyjmowacz" kwiatów z wazonów. Zarabia dużo pieniędzy i jest szczęśliwy. Niestety, pewnego razu złodziej kradnie należące do niego rekwizyty staruszka. Mężczyzna traci pracę i żonę. Gyom próbuje znowu pracować jako sprzedawca lodów, lecz broda i wąsy przeszkadzają mu w odzyskaniu dawnej posady. Wkrótce pechowiec zyskuje opinię oszusta i nikt nie chce go już zatrudnić. Jego życie zamienia się w koszmar.

Twórcy (pokaż wszystkich)