Animama: 14 bajek z królestwa Lailonii: Garby

serial animowany Polska 1998   od 12 lat
Reżyseria:Marek Serafiński
W skrócie:Na plecach kamieniarza Ajio pojawia się garb. Wykształca się z niego sobowtór mężczyzny o innym charakterze. Jest agresywny i leniwy. Lekarze znajdują jednak lekarstwo na jego chorobę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Cykl animacji opartych na utworach Leszka Kołakowskiego. Młody widz uczy się dzięki nim patrzeć nas świat z różnych punktów widzenia. Adaptacje zdobyły 31 nagród i wyróżnień na festiwalach międzynarodowych oraz krajowych.

W tym odcinku

Na plecach kamieniarza Ajio pojawia się garb. Wykształca się z niego sobowtór mężczyzny, lecz mający inny charakter. Cechuje go agresja, lenistwo i impertynencja. Udaje mu się przekonać otoczenie, że to on jest prawdziwym Ajio. Gdy lekarze znajdują lekarstwo na jego chorobę, każe sobie je zaaplikować. Na skutek tego prawdziwy kamieniarz zaczyna się kurczyć aż w końcu znika. Tymczasem sobowtór brany przez wszystkich za prawdziwego Ajio, wmawiał pozostałym kamieniarzom, że oni też są garbaci i powinni się leczyć. Zażywają więc oni proszki. Okazuje się, że pigułki, które likwidują garb u garbatych, u zdrowych powodują wyrośnięcie garbu. W ten sposób powstaje miasto garbów.

Twórcy (pokaż wszystkich)