Ania z Zielonego Wzgórza (1)

Ania z Zielonego Wzgórza (1)

(Anne of Green Gables)

FILM OBYCZAJOWY Kanada/RFN/USA 1985   b.o.
Występują:Megan Follows, Jonathan Crombie, Richard Farnsworth, Colleen Dewhurst
Reżyseria:Kevin Sullivan
W skrócie:Ania rozpacza z powodu rozłąki z Dianą po tym, jak pomyliła sok z winem. Wkrótce Ania ratuje chorą siostrę przyjaciółki. Zostaje uznana za bohaterkę, a przyjaźń z Dianą jest zaakceptowana.
Kontynuacja kinowej wersji popularnego serialu. Plus Megan Follows w roli tytułowej.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Starzejące się rodzeństwo, Maryla (Colleen Dewhurst) i Mateusz (Richard Farnsworth) Cuthbertowie z Avonlea, zamierzają adoptować chłopca, który pomagałby im w pracy na farmie. Na skutek nieporozumienia do ich domu, znanego w okolicy jako Zielone Wzgórze, przybywa nastoletnia sierota, Ania Shirley (Follows). Sceptycznie nastawiona Maryla chce odesłać dziewczynkę z powrotem do sierocińca, lecz nieśmiałemu Mateuszowi błyskotliwa, rudowłosa i obdarzona bujną wyobraźnią Ania natychmiast przypada do serca. Wkrótce, pomimo swych szalonych pomysłów i roztrzepania, Ania Shirley zdobywa sympatię większości mieszkańców Avonlea. Film jest adaptacją znanej na całym świecie książki Lucy Maud Montgomery.

Ania (Megan Follows) rozpacza z powodu utraty kontaktów ze swoją najbliższą przyjaciółką, Dianą (Schuyler Grant) po tym, jak przez pomyłkę zamieniła sok na wino. Niebawem jednak jej obecność w domu przyjaciółki okazuje się zbawienna - ratuje bowiem jej młodszą siostrę, która bardzo ciężko zachorowała. Ania zostaje uznana za bohaterkę, a jej przyjaźń z Dianą ponownie zaakceptowana. Wkrótce staje przed kolejnym wyzwaniem, jakim jest trudny egzamin w szkole, mogący zaważyć na jej przyszłości. Ostatecznie wynik testu jest bardzo dobry - Ania zdobywa taką samą liczbę punktów jak Gilbert Blythe (Jonathan Crombie), który z rywala staje się jej przyjacielem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)