Ania z Zielonego Wzgórza (1/2)

Ania z Zielonego Wzgórza (1/2)

(Anne of Green Gables)

FILM OBYCZAJOWY Kanada/RFN/USA 1985   b.o.
Występują:Megan Follows, Jonathan Crombie, Richard Farnsworth, Colleen Dewhurst
Reżyseria:Kevin Sullivan
W skrócie:Ekranizacja powieści Lucy M. Montgomery. Osierocona jako niemowlę Ania pełni obowiązki służącej u obcych ludzi. W końcu zostaje przygarnięta przez Mateusza i Marylę Cuthbertów.
Kontynuacja kinowej wersji popularnego serialu. Plus Megan Follows w roli tytułowej.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Starzejące się rodzeństwo, Maryla (Colleen Dewhurst) i Mateusz (Richard Farnsworth) Cuthbertowie z Avonlea, zamierzają adoptować chłopca, który pomagałby im w pracy na farmie. Na skutek nieporozumienia do ich domu, znanego w okolicy jako Zielone Wzgórze, przybywa nastoletnia sierota, Ania Shirley (Follows). Sceptycznie nastawiona Maryla chce odesłać dziewczynkę z powrotem do sierocińca, lecz nieśmiałemu Mateuszowi błyskotliwa, rudowłosa i obdarzona bujną wyobraźnią Ania natychmiast przypada do serca. Wkrótce, pomimo swych szalonych pomysłów i roztrzepania, Ania Shirley zdobywa sympatię większości mieszkańców Avonlea. Film jest adaptacją znanej na całym świecie książki Lucy Maud Montgomery.

Adaptacja powieści Lucy Maud Montgomery. Osierocona jako niemowlę Ania Shirley (Megan Follows) tuła się po sierocińcach, pełni też obowiązki służącej u przypadkowych rodzin. W końcu zostaje przygarnięta przez samotne rodzeństwo w średnim wieku, Mateusza (Richard Farnsworth) i Marylę (Colleen Dewhurst) Cuthbertów. Zaczyna chodzić do szkoły, poznaje dzieci w swoim wieku. Jej najbliższą przyjaciółką zostaje Diana Barry (Schuyler Grant). Ania jest dziewczynką o wybujałej wyobraźni, inteligentną, wrażliwą i ambitną. Jest też impulsywna, uparta i przewrażliwiona na punkcie swoich rudych włosów. Łatwo nawiązuje kontakty i wzbudza sympatię, ale równie łatwo popada w tarapaty.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)