Angry Birds Film

Angry Birds Film

6.5/10 6.2/10

(The Angry Birds Movie)

FILM ANIMOWANY Finlandia/USA 2016   od 7 lat
Reżyseria:Clay Kaytis, Fergal Reilly
W skrócie:Na egzotycznej wyspie żyje stado barwnych ptasich nielotów. Spokój mieszkańców rajskiego zakątka burzy pojawienie się świnek. Perypetie bohaterów gry na smartfony.
Ekranizacja popularnej gry, zaprojektowanej na telefony komórkowe. Co sprawiło, że tytułowe "gniewne ptaki" są tak zaciekłe w swoich działaniach? Naprawdę niekoniecznie.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 8 lipca
pojutrze
14:15 HBO 2 (z napisami)

Opis

Na spokojnej, egzotycznej wyspie żyje stado kolorowych ptaków nielotów. W tej rajskiej społeczności nie brakuje i outsiderów takich jak porywczy Red, szybki niczym wiatr Chuck czy wybuchowy Bomb. Nieoczekiwanie ich szczęście zostaje przerwane przez pojawienie się tajemniczych zielonych świnek. Obraz zachwyca dopracowaną animacją. Pełna humoru i pozytywnej energii produkcja, której fabuła nawiązuje do popularnej gry na smartfony "Angry Birds", przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym widzom. Reżyserii filmu podjęli się dwaj debiutanci: Clay Kaytis i Fergal Reilly; a w polskiej wersji językowej usłyszeć można głosy m.in. Jacka Bończyka, Janusza Zadury, Piotra Bąka i Marty Dobeckiej.

Twórcy (pokaż wszystkich)