Amerykańska księga tajemnic (9)

Amerykańska księga tajemnic (9)

(America's Book of Secrets: Black Ops)

serial dokumentalny USA 2012   od 12 lat
W skrócie:Agenci wywiadu i żołnierze elitarnych formacji każdego dnia na całym świecie realizują rozmaite tajne misje. W tym odcinku kulisy pracy amerykańskich sił specjalnych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W podrównaniu do historii państw Starego Kontynentu dzieje USA nie przedstawiają się imponująco, gdyż to stosunkowo młody kraj. Materiały na temat Ameryki są powszechnie dostępne, a wszystkie ważne wydarzenia szczegółowo opracowane przez historyków. Wydaje się, że nie ma tu mowy o tajemnicach. Ten program udowadnia, że w historii Stanów Zjednoczonych nie brakuje też informacji skrzętnie ukrywanych przed opinią publiczną. Ich ujawnieniem zajmują się twórcy serii.

W tym odcinku

Szczegóły ściśle tajnych, nielegalnych operacji wykonywanych przez doskonale wyszkolone amerykańskie służby wywiadowcze i wojskowe siły specjalne. Podczas tych misji agenci i komandosi sięgają po niekonwencjonalną taktykę i niestandardowe sposoby działania. Autorzy programu ujawniają, kto zatwierdza takie operacje i jak dużo wie o nich prezydent USA. Przekonamy się też, jak wygląda tajny trening przygotowujący żołnierzy do śmiertelnie niebezpiecznych zadań i na ile zaangażowana jest w to CIA.