Amerykańska księga tajemnic (8)

Amerykańska księga tajemnic (8)

(America's Book of Secrets: West Point)

serial dokumentalny USA 2012   od 12 lat
W skrócie:Wizyta w najbardziej prestiżowej akademii wojskowej na świecie. Okazuje się, że nawet ten skupiający elitę amerykańskiej armii ośrodek ma swoje tajemnice.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W podrównaniu do historii państw Starego Kontynentu dzieje USA nie przedstawiają się imponująco, gdyż to stosunkowo młody kraj. Materiały na temat Ameryki są powszechnie dostępne, a wszystkie ważne wydarzenia szczegółowo opracowane przez historyków. Wydaje się, że nie ma tu mowy o tajemnicach. Ten program udowadnia, że w historii Stanów Zjednoczonych nie brakuje też informacji skrzętnie ukrywanych przed opinią publiczną. Ich ujawnieniem zajmują się twórcy serii.

W tym odcinku

Autorzy programu odkrywają sekrety West Point - najbardziej prestiżowej akademii wojskowej na świecie, gdzie nowoczesna technologia przenika się z tradycją, sprawdzoną na polach bitew. Dowiemy się, jak wygląda rekrutacja do liczącej ponad 200 lat szkoły oficerskiej. Poznamy również jej tajne rytuały i tradycje. Przekonamy się też, jakiemu treningowi poddawani są kadeci. W programie także o tym, czym jest kodeks honorowy West Point i co się dzieje, kiedy któryś ze studentów go złamie.