Amerykańska księga tajemnic (6)

Amerykańska księga tajemnic (6)

(America's Book of Secrets: Presidential Transports)

serial dokumentalny USA 2012   od 12 lat
W skrócie:W dzisiejszym odcinku poznamy sekrety prezydenckich pojazdów: samolot, statku i limuzyny, z których korzysta prezydent USA.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W podrównaniu do historii państw Starego Kontynentu dzieje USA nie przedstawiają się imponująco, gdyż to stosunkowo młody kraj. Materiały na temat Ameryki są powszechnie dostępne, a wszystkie ważne wydarzenia szczegółowo opracowane przez historyków. Wydaje się, że nie ma tu mowy o tajemnicach. Ten program udowadnia, że w historii Stanów Zjednoczonych nie brakuje też informacji skrzętnie ukrywanych przed opinią publiczną. Ich ujawnieniem zajmują się twórcy serii.

W tym odcinku

Odcinek poświęcony specjalnym pojazdom, którymi porusza się prezydent USA. Poznamy sekrety kryjące się za kuloodpornym szkłem i pancernymi blachami floty najważniejszej osoby w Ameryce. Dowiemy się między innymi, kto odpowiada za bezpieczeństwo głowy państwa na pokładzie Air Force One i Marine One. Przekonamy się, kto może prowadzić prezydencką limuzynę i czemu nazywana jest ona Bestią. Przyjrzymy się również autobusowi, którym podróżuje szef państwa, znanemu jako Ground Force One.