Ameryka: Prawda i mity: Druga wojna światowa

(America: Facts vs Fiction 4: World War 2)

serial dokumentalny USA 2017   od 7 lat
W skrócie:Wiele faktów z okresu II wojny światowej przesłaniają mity. Mało kto pamięta, że to pewien amerykański admirał odegrał ważną rolę w przekazaniu Japończykom informacji, jak zaatakować Pearl Harbor.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jak powszechnie wiadomo, historia pełna jest półprawd, dociekań i spekulacji. Wraz z upływem czasu wydarzenia zostają zniekształcone, a fakty i szczegóły - zatuszowane. Twórcy kolejnej serii programu podjęli się skomplikowanego zadania, które polega na uporządkowaniu historycznej wiedzy. Ponownie program poprowadzi Jamie Kaler - były oficer marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych oraz aktor. Zamierza on oczyścić z mitów i legend popularne rozdziały historii USA; uzupełni fakty, które zostały zapomniane, a także wypełni białe plamy. W tej serii widzowie dowiedzą się więcej m.in. o roli amerykańskiego admirała w japońskim ataku na Pearl Harbor oraz jak wyglądało naprawdę życie na Dzikim Zachodzie.

W tym odcinku

Wiele faktów z okresu drugiej wojny światowej przesłaniają mity. Dziś mało kto pamięta, że to pewien amerykański admirał odegrał bardzo ważną rolę w przekazaniu Japończykom informacji jak zaatakować Pearl Harbor.

Twórcy (pokaż wszystkich)