Ameryka: Prawda i mity: Drogi do wolności

(America: Facts vs Fiction 3: Roads to Freedom)

serial dokumentalny USA 2015   od 7 lat
W skrócie:Jamie Kaler przybliży postępowanie czarnoskórych przywódców walczących z niewolnictwem w USA. Następnie przypomniane zostaną działania ruchu sufrażystek domagających się swoich praw.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jak powszechnie wiadomo, historia pełna jest półprawd, dociekań i spekulacji. Wraz z upływem czasu wydarzenia zostają zniekształcone, a fakty i szczegóły - zatuszowane. Twórcy trzeciej serii programu podjęli się skomplikowanego zadania, które polega na uporządkowaniu historycznej wiedzy. Ponownie program poprowadzi Jamie Kaler - były oficer marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych oraz aktor. Zamierza on oczyścić z mitów i legend popularne rozdziały historii USA; uzupełni fakty, które zostały zapomniane, a także wypełni białe plamy. W tej serii widzowie dowiedzą się więcej m.in. o życiu wielkich generałów, parkach rozrywki, pionierach lotnictwa i tajnych skarbcach.

W tym odcinku

Jamie Kaler przybliży nam działania czarnoskórych przywódców walczących z niewolnictwem na szlaku Kolei Podziemnej w USA. Następnie zajmiemy się zapomnianymi już bezwzględnymi i często brutalnymi działaniami ruchu sufrażystek domagających się swoich praw.

Twórcy (pokaż wszystkich)