Allo, allo!: Savile Row to the Rescue (4)

Allo, allo!: Savile Row to the Rescue (4)

('Allo 'Allo!: Savile Row to the Rescue)

serial komediowy Wielka Brytania 1982   od 12 lat
Występują:Gordon Kaye, Carmen Silvera, Vicki Michelle, Richard Marner
Reżyseria:David Croft
W skrócie:Niemieccy oficerowie oczekują zwrotu mundurów, które René pożyczył angielskim lotnikom. Michelle zostawia na przechowanie butelkę po dżinie z nitrogliceryną. Gruber zamawia kieliszek trunku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

René Artois (Gorden Kaye) jest właścicielem kawiarni w małym francuskim miasteczku Nouvion. Do jego knajpki zaglądają zarówno Francuzi, jak i Niemcy, zaś stałymi gośćmi są: dowódca miejscowego garnizonu, pułkownik Kurt von Strohm (Richardd Marner) i jego adiutant, kapitan Hans Geering (Sam Kelly). Pewnego dnia życie właściciela kafejki zostaje wywrócone do góry nogami, gdy francuski ruch oporu w osobie Michelle Dubois (Kirsten Cooke) zamierza u niego ukryć dwóch angielskich lotników. Galerię postaci uzupełniają: Edith (Carmen Silvera), żona René, zakochana w swoim szefie kelnerka Yvette (Vicki Michelle), przebrany za francuskiego żandarma Anglik Crabtree (Arthur Bostrom), starający się o rękę Edith przedsiębiorca pogrzebowy pan Alphonse (Kevin Connor), kulejący gestapowiec Otto Flick (Richard Gibson), jego równie kulejący pomocnik Elgelbert von Smallhausen (John Louis Mansi), sekretarka komendanta miasta Helga (Kim Hartman), porucznik Hubert Gruber o skłonnościach homoseksualnych (Guy Siner), fałszerz LeClerc oraz teściowa René - Fanny (Rose Hill), pod której łóżkiem jest przechowywana tajna radiostacja.

W tym odcinku

Niemieccy oficerowie oczekują na zwrot mundurów, które René oddał angielskim lotnikom, aby ułatwić im ucieczkę. Z konieczności więc nadal siedzą w restauracji przebrani za sprzedawców cebuli. Tymczasem Michelle z ruchu oporu zostawia w lokalu na przechowanie butelkę po dżinie wypełnioną nitrogliceryną. Wybuchowa ciecz ma posłużyć do wysadzenia torów kolejowych. Gruber zamawia kieliszek tego trunku. Edith nalewa kieliszek także swojej matce, dodaje też trochę kurom do ziarna, żeby się lepiej niosły. Na wieść o tym René wpada w popłoch. Niestety, jest już za późno...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także