×
Allo, allo!: Egzekucja René (5)

Allo, allo!: Egzekucja René (5)

('Allo 'Allo!: The Execution)

serial komediowy Wielka Brytania 1982   od 12 lat
Występują:Gordon Kaye, Carmen Silvera, Vicki Michelle, Richard Marner
Reżyseria:David Croft
W skrócie:Po spotkaniu z krawcem, który szyje zastępcze mundury dla von Strohma i Geeringa, Michelle zarządza akcję wysadzania torów. Mają w tym pomóc... Niemcy, gdyż uchroni ich to przed inspekcją.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 16 lipca
dziś
18:55 Polsat Comedy Central Extra
środa, 17 lipca
jutro
12:20 Polsat Comedy Central Extra
sobota, 20 lipca
za 4 dni
20:55 Polsat Comedy Central Extra

Opis

René Artois (Gorden Kaye) jest właścicielem kawiarni w małym francuskim miasteczku Nouvion. Do jego knajpki zaglądają zarówno Francuzi, jak i Niemcy, zaś stałymi gośćmi są: dowódca miejscowego garnizonu, pułkownik Kurt von Strohm (Richardd Marner) i jego adiutant, kapitan Hans Geering (Sam Kelly). Pewnego dnia życie właściciela kafejki zostaje wywrócone do góry nogami, gdy francuski ruch oporu w osobie Michelle Dubois (Kirsten Cooke) zamierza u niego ukryć dwóch angielskich lotników. Galerię postaci uzupełniają: Edith (Carmen Silvera), żona René, zakochana w swoim szefie kelnerka Yvette (Vicki Michelle), przebrany za francuskiego żandarma Anglik Crabtree (Arthur Bostrom), starający się o rękę Edith przedsiębiorca pogrzebowy pan Alphonse (Kevin Connor), kulejący gestapowiec Otto Flick (Richard Gibson), jego równie kulejący pomocnik Elgelbert von Smallhausen (John Louis Mansi), sekretarka komendanta miasta Helga (Kim Hartman), porucznik Hubert Gruber o skłonnościach homoseksualnych (Guy Siner), fałszerz LeClerc oraz teściowa René - Fanny (Rose Hill), pod której łóżkiem jest przechowywana tajna radiostacja.

W tym odcinku

Po spotkaniu z krawcem, który ma uszyć zastępcze mundury dla von Strohma i Geeringa, Michelle z ruchu oporu zarządza akcję wysadzenia torów kolejowych. Mają w tym pomóc również Strohm i Geering, gdyż jeśli akcja się powiedzie, gen. von Klinkerhoffen nie dotrze na inspekcję i nie wyjdzie na jaw drażliwa sprawa braku mundurów. Złączeni wspólnym interesem Michelle, René, kelnerki i niemieccy oficerowie przystępują do działania. Niestety, Geering za wcześnie rzuca butelkę z nitrogliceryną na tory...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także