Alfabet strachu (3/4)

Alfabet strachu (3/4)

serial dokumentalny Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Rafał Jarząbek wciela się w rolę znacznie starszego partnera nastolatki. Widzowie przekonają się, jak zareagują ojcowie na wieść, że trzydziestolatek planuje wspólną przyszłość z ich ukochaną córką.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dzisiejszy świat nie tylko stawia przed nami zupełnie nowe wyzwania, lecz także dostarcza nowych powodów do codziennych obaw i nie każdy umie sobie z nimi poradzić. Boimy się różnych rzeczy - porwania, inwigilacji, czy nawet rodzicielstwa. Prowadzący Rafał Jarząbek porusza te trudne tematy i odkrywa, co tak naprawdę wzbudza nasz strach w dzisiejszych czasach. Sprawdzi również, czy współczesne obawy są zasadne, jakie mają podłoże, a także jak oddziałuje na nas strach - paraliżuje czy raczej motywuje do działania. W programie nie zabraknie silnych emocji, prowokacji i konfrontacji z własnymi lękami.

W tym odcinku

Rafał Jarząbek wciela się w rolę znacznie starszego partnera nastolatki. Widzowie przekonają się, jak zareagują ojcowie na wieść, że trzydziestolatek planuje wspólną przyszłość z ich ukochaną córką. Twórcy sprawdzają również, skąd bierze się strach przed wirusem HIV, czy lęk podyktowany jest niewiedzą czy raczej poczuciem realnego zagrożenia. Rodzice kilkulatków będą musieli zdecydować, czy puścić dziecko na wspólny wyjazd z chłopcem zarażonym wirusem. Na koniec weteran wojny w Afganistanie opowie o swoich przeżyciach - o tym, jak był świadkiem zastrzelenia pierwszego polskiego żołnierza, a także jak to wydarzenie odbiło się na jego życiu i psychice.