Al Murray w drodze do Berlina: Wojna w powietrzu

(Al Murray's Road to Berlin: Air War)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2004   b.o.
W skrócie:Al spotyka się z lotnikami, którzy latali w eskorcie bombowców i myśliwców. Odkrywa również zalety jednego z najsłynniejszych samolotów II wojny światowej - bombowca Lancaster.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 18 sierpnia
za 4 dni
19:00 Discovery Historia

Opis

W czerwcu 2004 roku plaże Normandii znowu się zaludniły. Tym razem były to uroczystości z okazji 60. rocznicy lądowania tu sił alianckich. Al Murray - komik i historyk z Oksfordu - wyrusza historycznym szlakiem wojsk alianckich z Normandii, przez Europę aż po triumfalne wkroczenie do Berlina w ostatnich miesiącach II wojny światowej. Murray podróżuje starym, odrestaurowanym wojskowym jeepem Willy. Z plaż Normandii jedzie przez Europę aż do samego centrum współczesnego Berlina. Końcem trasy jest miejsce gdzie rzekomo zostało spalone ciało Hitlera po samobójstwie, które przywódca Trzeciej Rzeszy popełnił w ruinach stolicy nazistowskiego imperium.

W tym odcinku

Al spotyka się z lotnikami, którzy latali w charakterze eskorty bombowców i myśliwców. Odkrywa również zalety jednego z najsłynniejszych samolotów II wojny światowej - bombowca Lancaster.

Zobacz także