Al Murray w drodze do Berlina: Tajna broń Hitlera

(Al Murray's Road to Berlin: Hitler's Secret Weapon)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2004
W skrócie:Al Murray schodzi do schronów przeciwrakietowych na wybrzeżu Francji i Belgii. Spotyka byłych jeńców wojennych zmuszanych przez nazistów do prac nad bronią masowego rażenia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 28 lutego
za 7 dni
12:30 Discovery Historia

Opis

W czerwcu 2004 roku plaże Normandii znowu się zaludniły. Tym razem były to uroczystości z okazji 60. rocznicy lądowania tu sił alianckich. Al Murray - komik i historyk z Oksfordu - wyrusza historycznym szlakiem wojsk alianckich z Normandii, przez Europę aż po triumfalne wkroczenie do Berlina w ostatnich miesiącach II wojny światowej. Murray podróżuje starym, odrestaurowanym wojskowym jeepem Willy. Z plaż Normandii jedzie przez Europę aż do samego centrum współczesnego Berlina. Końcem trasy jest miejsce gdzie rzekomo zostało spalone ciało Hitlera po samobójstwie, które przywódca Trzeciej Rzeszy popełnił w ruinach stolicy nazistowskiego imperium.

W tym odcinku

Al Murray schodzi do schronów przeciwrakietowych na wybrzeżu Francji i Belgii. Spotyka jeńców wojennych, którzy zostali zmuszeni przez nazistów do prac nad bronią masowego rażenia.

Zobacz także