Aktorki

Aktorki

6.1/10 5.8/10

(Actrices)

KOMEDIODRAMAT Francja 2007
Występują:Valeria Bruni Tedeschi, Noémie Lvovsky, Louis Garrel, Mathieu Amalric
Reżyseria:Valeria Bruni Tedeschi
W skrócie:Aktorka Marcelline wciąż wątpi w swoje umiejętności. Przygotowując się do roli w 'Miesiącu na wsi' Turgieniewa popada w prawdziwą obsesję.
Valeria Bruni Tedeschi za i przed kamerą jako czterdziestoletnia gwiazda, która musi dokonać rachunku sumienia, by na nowo odnaleźć sens życia.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 14 grudnia
za 7 dni
16:00 FilmBox Extra HD
środa, 18 grudnia
za 11 dni
19:15 FilmBox Extra HD
czwartek, 19 grudnia
za 12 dni
11:50 FilmBox Extra HD

Opis

Utalentowana i doświadczona aktorka Marcelline (Valeria Bruni Tedeschi), pomimo bogatego dorobku scenicznego, wciąż wątpi w swoje umiejętności i z trudem radzi sobie z tremą. Artystka właśnie przygotowuje się do roli Natalii Pietrowny z "Miesiąca na wsi" Iwana Turgieniewa. Postać, w którą ma się wcielić jest podobna do niej - niepewna, sfrustrowana i znerwicowana. Fakt ten sprawia, że Marcelline oddaje się bez reszty roli, a z czasem popada w prawdziwą obsesję na punkcie swojej bohaterki. Po kolejnych próbach w teatrze bezskutecznie stara się zrelaksować i wrócić do prawdziwego życia. Przybija ją świadomość upływającego czasu oraz niespełnione, coraz trudniejsze do zrealizowania pragnienia o posiadaniu dzieci i odpowiedniego partnera. Marcelline nie potrafi podążać za marzeniami, a dyskusje z wizerunkiem Matki Boskiej i zmarłym ojcem nie pomagają jej w odnalezieniu szczęścia. Sytuacja ulega zmianie, gdy reżyser spektaklu Denis (Mathieu Amalric) przedstawia aktorce swoją asystentkę, Nathalie (Noémie Lvovsky). Reżyserką, współautorką scenariusza i odtwórczynią głównej roli jest Valeria Bruni Tedeschi. Film przyniósł artystce specjalną nagrodę jury na festiwalu w Cannes.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)