x

Akademia Pana Kleksa: Tajemnica golarza Filipa (2)

FILM PRZYGODOWY ZSRR/Polska 1983   od 12 lat
Występują:Piotr Fronczewski, Sławek Wronka, Adam Probosz, Leon Niemczyk
Reżyseria:Krzysztof Gradowski
W skrócie:Adaś poznaje golarza Filipa, który konstruuje robota Adolfa. Podczas balu dla gości z sąsiednich bajek robot sprawia wiele kłopotów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 2 kwietnia
za 5 dni
10:40 Kino Polska (z napisami)

Opis

Dziesięcioletni Adaś Niezgódka (Sławek Wronka) trafia do czarodziejskiej Akademii Pana Kleksa. W tej niezwykłej szkole nauka jest przyjemnością, a niesamowity profesor - Pan Kleks (Piotr Fronczewski) - przekazuje swoim uczniom wiele ciekawych informacji z różnych dziedzin wiedzy. Niebawem chłopiec spotyka szpaka Mateusza, który niegdyś był księciem. Ptak opowiada mu niezwykłą historię swojego życia. Adaś przyrzeka mu, że odnajdzie czarodziejski guzik, dzięki któremu Mateusz będzie mógł powrócić do ludzkiej postaci... Barwny i pełen fantazji film osnuty na motywach znanej książki Jana Brzechwy. Niezwykłą popularność zdobyła jego ścieżka dźwiękowa. Teksty do większości piosenek, które stały się przebojami, napisał Krzysztof Gradowski.

Adaś (Sławek Wronka) poznaje golarza Filipa (Leon Niemczyk), który za pomocą bardzo nowoczesnych elektronicznych aparatów konstruuje robota-lalkę o imieniu Adolf (Robert Pluciński). Podczas zorganizowanego przez Kleksa (Piotr Fronczewski) balu dla gości z sąsiednich bajek twór wypędza przybyłych. Kiedy kradnie i niszczy tajne dokumenty Akademii, pan Kleks traci cierpliwość i każe go zdemontować. Mając dosyć sztuczek Filipa, zamienia go w czarodziejski guzik. Przy jego pomocy ptak Mateusz powraca do postaci księcia.

Występują (pokaż wszystkich)